اطلاعات شهرک

در سال ۱۳۵۱ به همت شادروان علی اصغر توکلیان شهرک امیردشت با طراحی زیبا و مدرن در شهر کلارآباد در ۱۷ کیلومتری غرب چالوس و ۳ کیلومتری غرب طرح نمک آبرود در محیطی بسیار زیبا در حاشیه جنگل و سواحل دریای خزر با هوایی مفرح و دلپذیر تاسیس گردید، که پس از گذشت ۴۵ سال از قدمت آن هنوز هم بعنوان زیباترین و پرجاذبه ترین شهرک استان و حتی کشور بشمار می‌آید.

ساخت و چیدمان بناها براساس استانداردهای مهندسی و ضوابط و مقررات شهرک در ارتفاع و با رعایت سطح اشغال احداث گردیده است، شهرک دارای ۵۷۷ قطعه زمین سند دار که مساحت کل قطعات ۸۶۷٫۶۸۳ مترمربع و متراژ هر قطعه از ۸۰۰ تا ۲٫۶۰۰ مترمربع می باشد. از ۵۷۷ قطعه تعداد ۴۳۵ قطعه در حال حاضر دارای ویلا، که هریک از این بنا‌ها علاوه بر طراحی نقشه‌های مطلوب دارای نماکاری‌های زیبا و دیدنی و جذاب می‌باشد . شهرک دارای شبکه اختصاصی آب، گاز شهری، برق، تلفن و از همه مهمتر راه دسترسی از طریق زیرگذر به پلاژ اختصاصی با امکانات ساحلی ایده آل در فضایی بمساحت حدودا ۱۰٫۰۰۰ مترمربع شرایط استفاده ساکنین شهرک را از آب دریای خزر ممکن ساخته است، از امکانات تفریحی شهرک میتوان دایر بودن زمین ورزشی تنیس، بسکتبال،الیبال و زمین بازی بچه‌ها و همچنین وجود سه پارک طبیعی «جنگی» بمساحت ۷۳٫۲۷۲ مترمربع که دارای راه جنگلی و جاده سلامت به طول ۲ کیلومتر برای ساکنین برشمرد.

کلیه امور مربوط به خدمات شهری وحفاظتی شهرک توسط مدیریت و حدود ۶۰ نفر از زبده ترین پرسنل که دارای تجربه چندین ساله می‌باشند انجام می پذیرد.

 

 

مشخصات عمومی‌شهرک

تعداد قطعات ۵۷۷ قطعه

مساحت کل قطعات ۸۶۷٫۶۸۳ مترمربع

تفکیک شده به قطعات با متراژ‌های مختلف از ۸۰۰ تا ۲٫۶۰۰ مترمربع

هر قطعه دارای سند جداگانه مختص به خود می‌باشد

دارای مجوز ساخت با رعایت ضوابط مصوب شهرک امیردشت

شبکه اختصاصی آب، گاز شهری، برق، تلفن

دارای پلاژ اختصاصی و امکانات ساحلی

انجام خدمات شهری توسط مدیریت و پرسنل شهرک

هر یک از قطعات دارای چشم انداز زیبا و بی‌نظیر

امکانات ورزشی اعم از زمین تنیس، بسکتبال، والیبال و زمین بازی بچه‌ها

سه پارک طبیعی جنگلی بمساحت ۷۳٫۲۷۲ مترمربع

راه جنگلی و جاده سلامت به طول ۲ کیلومتر